Birinci Sınıf Editörlük

Proje Kitap Serisi’nde yer alan tüm yazarların yazıları işinin ehli uzman editörlerce incelenir ve redakte işlemleri gerçekleştirilerek yazılan yazılar kitaba yerleştirilir.

Birlikte çalıştığımız seçilmiş ve denenmiş, işinin ehli uzman editörlerimiz çalışmanızın eksiksiz ve hatasız bir kitap olarak yayınlanması için gerekli olan tüm düzeltmeleri, sizin onayınızı da alarak gerçekleştirirler ve çok kısa bir süre içerisinde bize ulaştırmış olduğunuz dosya baskıya hazır hâle gelir.

Takdir edersiniz ki, imla hataları ve anlatım bozuklukları içeren bir kitabın yayınlanması, ileride sizin kariyerinizi etkileyebileceği gibi, bizim de itibarımızı zedeleyecektir. Bu nedenle, İkinci Adam Yayınları redakte edilmeyen, editörleri tarafından gözden geçirilmeyen hiçbir kitabı basmaz ve yayınlamaz.

Editöryel hizmete en fazla ağırlık veren yayınevlerinden biri olan yayınevimiz, editöryel hizmetin sağlamlığı konusunda size sağlam referanslar verir.

Tüm bunlarla birlikte sizlerin de aşağıda belirtilen unsurlara özen göstermenizi, dikkat etmenizi rica ediyoruz:

Kitabınıza etkileyici bir isim buldunuz mu? (Eğer bulamadıysanız bu konuda kitabınızı inceleyen editörlerimizden de destek alabilirsiniz)

Dil bilgisi kurallarına dikkat ettiniz mi?

Ana tema yeterince ilgi çekici, merak uyandırıcı bir şekilde yazılmış mı?

Kurgu yeterince sağlam mı?

Diyaloglar yeterince akıcı mı?

Yayınevimiz sözleşmesinde düzgün ve doğru bir editöryel çalışma sözü vermektedir. Bizimle çalışan tüm yazarlarımız editöryel çalışmayı beğenmeme durumunda, tekrar gözden geçirilmesini talep etme hakkına sahiptir.

Sohbeti Başlat
Whatsapp Hattımız
Merhabalar,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by