Satışlardan Kazanılacak Gelirler

Aybige Yayınları’nın Proje Kitap Serisi’nde telif gelirlerini mümkün olduğu kadar hakkaniyetli bir şekilde dağıtmayı hedefliyoruz. Yazarlarımız bizden yüzde elli iskonto ile diledikleri kadar kitap alabilecekleri gibi bu kitapları diledikleri fiyattan satma hakkına da sahipler. Kitabevlerinde satılacak her 500 adet kitabın geliri ise, kitaptaki yazarlara eşit bir şekilde bölünmektedir.
Yazarlarımızın, belediye ve/veya farklı kurumlara satışlarda direkt aracı olmaları durumunda ise, kitabın telif gelirini tek başına kendileri alırlar.
Örnekle anlatmak gerekirse, 70 yazarın çalışmasının olduğu kitapta kitabevlerinde satılan kitapların telif oranları, eşit bir şekilde 70 yazara bölünür. Yazarların kendilerine aldıkları ve sattıkları kitaplardan ise diğer yazarlar telif alamazlar. Belediyelere vb. kurumlara toplu kitap satışında da yayınevi belediyelere direkt satış gerçekleştirmişse, yayınevinin gerçekleştirdiği satışların geliri, 70 yazar arasında paylaşılır. Eğer kitapta yer alan bir yazar, belediye ya da farklı bir kuruma satışı kendisi gerçekleştirirse, telif oranını diğer yazarlarla paylaşmadan tek başına alma hakkına sahip olur.

Sohbeti Başlat
Whatsapp Hattımız
Merhabalar,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by